AUTO SZYBY

WYMIANA PRZEDNIEJ SZYBY SAMOCHODOWEJ

Pierwszą czynnością jest przyjęcie Państwa auta w naszym warsztacie. Pracownicy biura obsługi wspólnie z Klientem wypełniają Kartę Pracy, w której wpisywane są dane pojazdu oraz ewentualne dodatkowe czynności związane z samochodem, jak wymiana piór wycieraczek czy inne.

W następnym kroku samochód zostaje wprowadzony na warsztat. Montażyści przynoszą z magazynu i sprawdzają szybę, która ma zostać zamontowana. Sprawdzają kompletność wyposażenia dodatkowego i brak ewentualnych uszkodzeń.

Po sprawdzeniu i pozytywnej ocenie szyba jest przygotowywana do montażu. Zostaje dokładnie umyta oraz chemicznie przygotowana do położenia na niej kleju.

Wtedy montażysta przechodzi do samochodu. Pojazd jest zabezpieczany wewnątrz pokrowcami chroniącymi fotele przed zabrudzeniem, zaś zewnątrz samochód zabezpiecza się pokrowcami chroniącymi pokrywę silnika oraz błotniki. Wykonywany jest demontaż elementów związanych z szybą, takich jak wycieraczki, listwy, osłony, lusterka, sensory itp.

Kolejną czynnością jest wycięcie z karoserii uszkodzonej szyby. Odbywa się to w zależności od rodzaju, modelu samochodu przy użyciu odpowiedniej linki stalowej, czasami też specjalnymi nożami, czy to ręcznymi czy pneumatycznymi lub elektrycznymi.

Po wycięciu szyby montażysta oczyszcza podszybie z brudu, przycina stary klej do wysokości około 1-2 mm. Pojazd jest także dokładnie odkurzany wewnątrz, szczególnie w okolicy deski rozdzielczej, do której jest teraz wyjątkowo łatwy dostęp.

Wycinanie szyby samochodowej Pilkington

Następnie karoseria zostaje chemicznie przygotowana do przyłożenia nowej szyby wraz z klejem. Po odparowaniu nałożonych preparatów, zazwyczaj około 10 minut, montażysta nakłada na szybę klej i szyba zostaje osadzona w karoserii tak jak miało to miejsce w fabryce. Szyba zostaje zabezpieczona taśmą na okres około 30 minut. W trakcie procesu schnięcia, składane są i powtórnie montowane elementy związane z szybą. Sprawdzane jest działania wycieraczek i sensorów deszczu i światła.

Firma PIT-STOP stosuje profesjonalną chemię montażową, gdzie bezpieczny czas odjazdu samochodu z dwiema poduszkami powietrznymi wynosi od jednej do dwóch godzin. Łączny czas wymiany szyby w samochodzie wynosi 2-3 godziny. Ponadto używany jest klej, który swoją bardzo niską przewodnością elektryczną nie powoduje jakichkolwiek zakłóceń w instalacjach elektronicznych samochodu.

 

PRZYCIEMNIANIE SZYB SAMOCHODOWYCH

Oferujemy fachowe przyciemnianie szyb, które jest potwierdzone atestem. Działamy tylko i wyłącznie na trójwarstwowych foliach, które charakteryzuje bardzo długa żywotność i niska przepuszczalność światła do wnętrza pojazdu, a jednocześnie idealna widoczność od środka. Zapewnia to gwarancja na wiele lat od firmy Armorlite-Sungard. Istnieje również możliwość przyciemniania okien w biurach, na wystawach oraz w domowach. Warto zapamiętać, że nasza folia w dużym stopniu jest w stanie powstrzymać szkodliwe promienie słoneczne i chronić przed nimi całą Twoją rodzinę, a Twój samochód przed nadmiernym nagrzaniem.

Folia może być instalowana także z niemiecką homologacją.

Nakładanie folii na szyby samochodowe
Przyciemnianie szyb

Cennik przyciemniania szyb

Koszt uzależniony jest głównie od modelu samochodu. Przeważnie w przypadku samochodów hatchback 3-drzwiowe koszt usługi to od 180-350zł, hatchback 5-drzwiowe od 300zł, Sedan od 350zł, a kombi od 400zł (dotyczy tylnej części samochodu).